Poniedz. 13.00 - 20.00 Wt - Pt: 9.00 - 20.00
recepcja@perioduomed.pl perio@katarzynakrzyszton.pl
Title Image

Periodontolog

Periodontolog

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób dziąseł i przyzębia (paradontoza).

Zapalenie przyzębia jest to choroba tkanek otaczających ząb. Jest to choroba przewlekła, która może obejmować kilka zębów lub całe uzębienie. Początkowo zapalenie obejmuje dziąsło i jest przyczyną krwawienia samoistnego lub podczas szczotkowania zębów. Często pojawia się też nieprzyjemny zapach z ust. W zapaleniu zaawansowanym dochodzi do uszkodzenia głębszych struktur dziąsła oraz kości – powstają kieszonki przyzębne. Proces ten może prowadzić do ruchomości zębów, ich przemieszczania a często do ich utraty.

Podstawowym warunkiem sukcesu leczenia periodontologicznego jest opanowanie czynnika bakteryjnego odpowiedzialnego za niszczenie tkanek i kości.

W celu ograniczenia chorób dziąseł i przyzębia oraz skutecznego ich leczenia bardzo ważna jest:
  • Odpowiednia higiena jamy ustnej a więc zabiegi stosowane przez pacjenta w domu, tj. szczotkowanie zębów (odpowiednio dobrana szczoteczka), stosowanie nitki dentystycznej, płukanek przeciwbakteryjnych, specjalistycznych szczoteczek i irygatorów
  • Profesjonalne zabiegi higienizacyjne przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym

Jeśli masz jeden z wymienionych poniżej objawów natychmiast zgłoś się do lekarza Periodontologa w naszym gabinecie.

  • Krwawienie dziąseł samoistne lub podczas szczotkowania zębów
  • Ruchomość zęba lub zębów, wysunięcie zęba
  • Nawracające zapalenia i ropnie dziąseł
  • Nieprzyjemny zapach z ust
  • Odsłonięcie szyjek zębowych
Gwarancja jakości

Nasz zespól dokłada wszelkich starań aby jakość usług była na jak najwyższym poziomie. W leczeniu wykorzystujemy nowoczesne materiały i technologie, w tym laser diodowy, oraz wykorzystujemy zaawansowane metody diagnostyczne (test PET).

Poznaj opinie naszych pacjentów o nas

Przewijaj w prawo/lewo by przeczytać więcej opinii.

Malgorzata Jarosz
Malgorzata Jarosz
2021-02-17
Byłam u doktora Nowaka. Serdecznie polecam. Miałam usuwany ósmy ząb, bardzo się boję usuwania zębów, a zupełnie nie było czego. Wcale mnie nie bolało i czułam się „zaopiekowana”. 🙂 Pan przemiły, serdeczny, wszystko dokładnie wyjaśnił. Jestem niesamowicie zadowolona i polecam z całego serca. Lekarz-cudotwórca!
matksful
matksful
2021-02-12
Byłem u dr. Nowaka i bardzo polecam. Spotkałem się z bardzo profesjonalnym i życzliwym podejściem. Niezbędne wypełnienie wykonał bardzo starannie i estetycznie. Przez cały zabieg informował na bieżąco, co się dzieje i czemu to służy. A przed wszystkim rzetelnie poinformował o kosztach. Ceny są rynkowe, ale proporcjonalne do jakości i nie ma nastawienia na wyciąganie pieniędzy od pacjenta.
Paweł Polański
Paweł Polański
2021-01-20
Jestem bardzo zadowolony. Pani doktor Krzysztoń bardzo dobrze wyleczyła mi 2 zęby i wyczyściła z kamienia pozostałe. Polecam 🙂
Paulina Jezior
Paulina Jezior
2020-12-11
Polecam profesjonalną i przemiłą Panią dr. Agnieszkę Kurek. Na pewno będę korzystać z uslug przychodni w przyszłości i polecać ją znajomym.
Łukasz Zarzyczny
Łukasz Zarzyczny
2020-10-27
Do PerioDuomed dotarłem za Panią Agnieszką Głogowską - która jest fenomenalną higienistka - która wszystkie zębowe tematy załatwia szybko, sprawnie i w miłej atmosferze. Absolutnie polecam Panią Agnieszką za którą warto pójść dosłownie wszędzie 🙂
Konrad Romanowski
Konrad Romanowski
2019-11-22
Marcin Jackiewicz
Marcin Jackiewicz
2019-08-13
Najlepszy gabinet. Polecam!
Katarzyna Kubanska
Katarzyna Kubanska
2019-02-04
Paula Porowska
Paula Porowska
2018-02-04
Katarzyna Marciniuk
Katarzyna Marciniuk
2017-10-16
Bardzo miła atmosfera. Polecam!

O nas

W naszej specjalistycznej praktyce stomatologicznej promujemy nowoczesne metody leczenia z użyciem lasera i dbamy o najwyższe standardy obsługi pacjentów.

Umów wizytę 502 290 666 / (22) 862 44 38