Poniedz. 13.00 - 20.00 Wt - Pt: 9.00 - 20.00
recepcja@perioduomed.pl perio@katarzynakrzyszton.pl
Title Image

Chlosite® i Ligosan®

Wykorzystanie leków Ligosan® i Chlosite®

Leki Ligosan i Chlosite stosowane są w leczeniu głębokich kieszonek patologicznych – tzw. leczenie przeciwbakteryjne (antyinfekcyjne).

Chlosite jest to żel zawierający 1,5 % chlorheksydynę i jest stosowany do leczenia kieszonek przyzębnych i zapaleń wokół implantów. Tajemnicą sukcesu podczas leczenia jest stopniowe uwalnianie chlorheksydyny, która działa bakteriobójczo a jej stężenie utrzymuje się przez 14 dni. Żel podawany jest bezpośrednio do kieszonki po wcześniejszym jej oczyszczeniu. Terapię należy powtarzać w celu utrzymania efektów leczenia. Chlosite zapewnia spłycenie chorej kieszonki i redukcję stanu zapalnego.

Chlosite cena: Cena terapii z użyciem preparatu Chlosite uzależniona jest od ilości patologicznych kieszonek i stopnia zaawansowania choroby przyzębia. Plan leczenia ustalany jest przez lekarza periodontologa w trakcie konsultacji. Cena terapii waha się od 80 zł do 450 zł.

O nas

W naszej specjalistycznej praktyce stomatologicznej promujemy nowoczesne metody leczenia z użyciem lasera i dbamy o najwyższe standardy obsługi pacjentów.

Umów wizytę 502 290 666 / (22) 862 44 38